Urządzenia mobilne

Jak działa rozpoznawanie twarzy w telefonie?

0
Młoda kobieta uruchamia rozpoznawania twarzy w telefonie. Koncepcja działania.

Rozpoznawanie twarzy to rodzaj sztucznej inteligencji, który służy do weryfikacji tożsamości. Tak naprawdę staje się normą w nowszych telefonach. Skutecznie zabezpiecza wszystkie dane przed niechcianymi użytkownikami. Jak działa i jakie jest jej zastosowanie? Wszystkiego dowiemy się w tym artykule. 

Do czego służy rozpoznawanie twarzy w smartfonie?

Rozpoznawanie twarzy w telefonie jest wykorzystywane na wiele sposobów. Może służyć do uwierzytelniania biometrycznego przy odblokowywaniu, logowaniu się do aplikacji lub do uwierzytelniania płatności. Można go również wykorzystać do robienia zdjęć.

Może być również wykorzystywane do wykrywania twarzy. Oznacza to, że po zrobieniu zdjęcia telefon może wyodrębnić osoby na zdjęciu i poinformować Cię, kto się na nim znajduje.

Jaka jest zasada działania systemu rozpoznawania twarzy?

Zasada działania systemu polega na tym, że wykorzystuje on wizję komputerową do znalezienia i zidentyfikowania osoby na podstawie cech jej twarzy takich jak nos, kości policzkowe, brwi i inne mniejsze szczegóły, aby stworzyć unikalny identyfikator osoby. Na przykład, Twoje oczy mają kształt migdałów i są koloru brązowego, Twoje brwi mają określony łuk, a Twój nos ma bardzo specyficzną krzywiznę na mostku. Są to szczegóły, które służą do identyfikacji użytkownika. 

Rozpoznawanie twarzy działa najlepiej, gdy oświetlenie jest dobre. Urządzenie musi być w stanie wyraźnie zobaczyć wszystkie cechy, aby Cię poprawnie zidentyfikować. Mogą na to wpływać takie rzeczy jak okulary, kapelusz i wąsy.

Jak szybkie jest rozpoznawanie twarzy w telefonie?

Funkcja jest bardzo szybka. Następuje od razu po spojrzeniu na telefon. Jeśli masz problemy z systemem rozpoznawania twarzy, możesz spróbować dostosować oświetlenie, lekko przesunąć telefon lub upewnić się, że Twoja twarz jest ustawiona w określony sposób. Wszystkie te czynniki wpływają na prędkość uwierzytelniania tożsamości. 

Czy system rozpoznawania twarzy w telefonie można oszukać?

Wszystko opiera się na uwierzytelnianiu dwuczynnikowym, co oznacza, że musisz udowodnić, kim jesteś, na dwa sposoby. Możliwe jest oszukanie systemu, jeśli ktoś posiada Twoje zdjęcie w wysokiej jakości. 

Najlepiej jest przechowywać zdjęcia w prywatnym miejscu, np. na komputerze lub chronionym hasłem dysku w chmurze. Jeśli ktoś włamał się do Twojego komputera lub ma dostęp do Twoich zdjęć, mógłby ich użyć do odblokowania Twojego telefonu. Możesz temu zapobiec, ustawiając w telefonie kod dostępu. Utrudni to proces włamania. 

E-konsultacje medyczne – nowoczesne rozwiązanie

Previous article

Co to jest sztuczna inteligencja, jak działa i jakie ma zastosowania?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *