Urządzenia mobilne

Jak działa czytnik linii papilarnych w ekranie?

0
Użytkownik trzyma w dłoni smartfon, który ma czytnik linii papilarnych w ekranie.

Biometria jest coraz częściej wykorzystywana w smartfonach, aby zapewnić lepsze bezpieczeństwo. Zamiast tradycyjnego skanera linii papilarnych, producenci integrują czujniki biometryczne bezpośrednio z ekranem. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o ekranowym czytniku linii papilarnych, trafiłeś we właściwe miejsce! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się tego wszystkiego!

Jakie funkcje ma czytnik linii papilarnych w ekranie?

Czujniki biometryczne w ekranie mogą pełnić kilka funkcji. Najpopularniejszymi są skanery linii papilarnych, ale istnieją inne czujniki, które można wbudować w ekran, takie jak skanery rozpoznawania twarzy i tęczówki. 

Ekranowy czytnik biometryczny może służyć nie tylko do odblokowywania urządzenia, może być również wykorzystywany do uwierzytelniania w innych aplikacjach, takich jak mobilne aplikacje bankowe. Biorąc wszystkie funkcje pod uwagę, to biometria cechuje się większą wszechstronnością.

Taka technologia stosowana jest do przechwytywania odcisku palca w celu uwierzytelnienia. Zazwyczaj spotyka się ją w korporacjach, gdzie czujniki biometryczne mogą być używane do weryfikacji tożsamości pracowników.

Jakie są rodzaje czytników linii papilarnych w ekranie?

Istnieją dwa rodzaje ekranowych czytników linii papilarnych. Optyczne wysyłają światło przez soczewkę palca, a następnie analizują wzór światła, który powraca. Odczytują statyczny obraz, co oznacza, że mogą rozpoznać tylko odcisk palca, który aktualnie znajduje się na czujniku.

Pojemnościowe są dużo lepsze, ponieważ odczytują żywy obraz odcisku palca, więc mogą skanować każdy palec, który wejdzie w kontakt z czujnikiem.

Jakie są zalety czytnika linii papilarnych w ekranie?

Istnieje wiele zalet posiadania ekranowego czytnika linii papilarnych.

Bezpieczeństwo

Ekranowe czytniki linii papilarnych są znacznie bardziej bezpieczne niż fizyczne skanery, ponieważ znajdują się pod ekranem i poza zasięgiem wzroku. Są one również lepsze niż rozpoznawanie twarzy, czy też skanowanie tęczówki, które są łatwiejsze do zhakowania.

Brak tarcia

Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń, które mają szklany wyświetlacz, ponieważ nie ma nic, co chroniłoby ekran.

Ulepszone doświadczenie użytkownika

Ponieważ czytnik linii papilarnych jest zintegrowany z ekranem, nie ma już żadnego tarcia między palcem a ekranem. Oznacza to, że nie będziesz mieć odcisków palców podczas naciskania na niego palcem.

Jakie są wady czytnika linii papilarnych w ekranie?

Główną wadą ekranowego czytnika linii papilarnych jest to, że ma on niższy wskaźnik rozpoznawalności niż fizyczny skaner. Dzieje się tak dlatego, że ekranowy czytnik musi odczytać żywy obraz Twojego palca, na który może mieć wpływ wiele czynników, takich jak wilgoć w Twoim palcu i siła nacisku.

Inną wadą jest to, że ekranowe czytniki linii papilarnych są droższe w produkcji niż fizyczne skanery, co może oznaczać, że cena urządzeń z czytnikami ekranowymi jest wyższa. Jest bardziej podatny na złamanie, ponieważ czujnik znajduje się pod ekranem. Może to prowadzić do pękniętego ekranu i braku reakcji urządzenia.

Czym jest i do czego służy .NET Framework?

Previous article

Co to są roboty humanoidalne i czym się charakteryzują?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *