Urządzenia mobilne

System operacyjny iOS – jakie ma wady i zalety?

0
Biały smartfon Apple obsługujący system operacyjny iOS.

Android i iOS to najpopularniejsze systemy operacyjne wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Oba z nich mają swoje zalety i wady. W tym artykule porównamy te dwa systemy pod względem funkcjonalności, czy też łatwości obsługi. Chcesz kupić nowy telefon? Nie wiesz jaki system wybrać? W tym artykule wszystkiego się dowiesz! 

Jakie są cechy szczególne systemu operacyjnego iOS?

Istnieje kilka cech, które warto znać przed zakupem telefonu z danym systemem operacyjnym oto kilka z nich:

 • Bardzo intuicyjna i łatwa obsługa – nowi użytkownicy mogą bardzo łatwo nauczyć się obsługi urządzeń z systemem iOS.
 • Regularne aktualizacje – nowe wersje wydawane są regularnie. Najnowszą wersją system jest iOS 12. 
 • Kompatybilność z różnymi urządzeniami – dla systemu iOS dostępne są miliony aplikacji, które można używać z każdym urządzeniem. 
 • Ochrona danych – jeśli zgubisz swoje urządzenie, możesz zdalnie wymazać dane. Możesz również użyć aplikacji Find My iPhone, aby zlokalizować urządzenie.
 • Wspaniałe tapety – możesz wybierać spośród wielu ciekawych i pięknych tapet.
 • Kopie zapasowe – wszystkie dane zapisywane są w iCloud, nie stracisz ich, nawet jeśli uszkodzisz telefon. 
 • Bezpieczeństwo – jeśli chcesz zabezpieczyć swoje urządzenie przed nieautoryzowanym użyciem, możesz ustawić kod dostępu. Jest to najbardziej podstawowy poziom zabezpieczenia, z którego powinieneś skorzystać

Jakie są największe zalety systemu iOS?

System powstał z autorskiego pomysłu założyciela Apple. Z pewnością sam iOS jest bardzo bezpieczny i odporny na złośliwe programy. Świetnie nadaje się do pracy biurowej, ponieważ jego kompatybilność pozwala na łączenie się różnymi urządzeniami. Usprawnia to pracę, jak i daje dużo większy komfort. Pewnie zdarzyła Ci się sytuacja, że potrzebowałeś przesłać plik ze swojego telefonu na komputer. Z systemem iOS zajmie Ci to dosłownie kilka sekund. System działa bez żadnych opóźnień i nie ma problemu z otwieraniem aplikacji. iOS jest wyjątkowy i autorski, więc warto z niego skorzystać.

Jakie są największe wady systemu iOS?

Oprócz zalet istnieją także wady, które należy poznać przed decyzją o zakupie urządzenia z systemem iOS.

 • Ograniczona funkcjonalność – niektórzy użytkownicy mogą chcieć czegoś więcej niż tylko podstawowych aplikacji i narzędzi komunikacyjnych.
 • Ograniczona przeglądarka – dołączona do systemu iOS nadaje się do podstawowego przeglądania, ale nie obsługuje wszystkich funkcji tak jak inne przeglądarki.
 • Ograniczona kontrola nad powiadomieniami – nie możesz decydować, które aplikacje wyświetlają powiadomienia w pasku powiadomień. 
 • Brak przełącznika kont – musisz wrócić do ekranu głównego, aby przełączać się między aplikacjami. 

Czym różnią się poszczególne wersje systemu iOS?

iOS 12 – jest to najnowsza wersja systemu iOS. Przynosi poprawki błędów, lepszą wydajność i kilka nowych funkcji.

iOS 11 –  niektóre z najważniejszych nowych funkcji obejmowały wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości (AR), nową aplikację zdrowie, oraz Siri Shortcuts, ulepszoną aplikację pliki oraz tryb nie przeszkadzać podczas jazdy. 

iOS 10 – jedna ze starszych wersji. Zostały wprowadzone ulepszenia, które obejmowały aplikację iMessage, nowe emojis i aplikację Find My iPhone. 

Wybór zależy od preferencji. Do każdego systemu tak naprawdę można się przyzwyczaić. Ciekawą opcją jest skorzystanie ze smartfona z iOS znajomego. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, czy taki system Ci odpowiada oraz poznać jego różne funkcje

Kiedy zdecydować się na składanie komputera online?

Previous article

Historia telewizora – jak powstał i rozwijał się przez lata?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *