Urządzenia mobilne

Jakie są najlepsze marki telefonów z Chin?

0
Chinka korzysta ze swojego smartfona. Marki chińskich telefonów są wśród kobiet Państwa Środka najpopularniejsze.

Chiny są największym na świecie producentem smartfonów, a telefony z tego kraju są obecnie jednymi z najlepiej sprzedających się na świecie. To dlatego, że chińscy producenci nauczyli się równoważyć jakość i przystępność, aby trafić w złoty punkt i dotrzeć do klienta. Dlaczego telefony z chin sprzedają się tak dobrze? Dzisiaj się tego dowiemy!

Czym charakteryzują się chińskie smartfony?

Chińskie smartfony są dostępne w przystępnej cenie. Oto kilka cech charakterystycznych dla tych telefonów: 

Tańsza obudowa – chińskie smartfony słyną z plastikowej konstrukcji, dlatego bez problemu znajdziesz urządzenie budżetowe. Jednak telefony nawet z wyższej półki, nadal mają dużo plastiku.

Mniej funkcji i opcji – chińskie telefony często oferują mniej funkcji i mniej dostosowań, w porównaniu do innych flagowych urządzeń. Na przykład, możesz mieć do wyboru tylko jeden lub dwa kolory obudowy.

Pirackie oprogramowanie – firmy z chin były również znane z wykorzystywania luk w zabezpieczeniach i korzystania z pirackiego oprogramowania, chociaż ta rzecz poprawiła się w ostatnich latach.

Jak popularne są chińskie telefony na świecie?

Chińskie telefony stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat. W rzeczywistości ich popularność rośnie od czasu wydania iPhone’a X. Ponad 700 milionów ludzi na świecie używa właśnie takich telefonów, a liczba ta ma wzrosnąć do miliarda do końca 2022 roku. Oto niektóre z najpopularniejszych chińskich marek telefonów i ich szacowany udział w rynku światowym na rok 2018. 

  • Huawei: 10%
  • Xiaomi: 10%
  • Oppo: 8%
  • Vivo: 8%
  • Meizu: 3%
  • ZTE: 2%
  • Inne: 20%

Na jakie marki telefonów z Chin warto zwrócić uwagę?

Wiele chińskich marek telefonów jest wartych zakupu, ale każdy z nich ma wady, jak i zalety. Oto kilka modeli, które warto sprawdzić. 

Huawei 

Huawei to obecnie druga najpopularniejsza marka smartfonów na świecie, z około 10% udziałem w rynku. Huawei oferuje świetne wzornictwo i jakość wykonania, ale jest też jednym z najtańszych flagowców, które są aktualnie dostępne.

Xiaomi

Xiaomi jest znany w całych Chinach, powoli wkracza na inne rynki azjatyckie. Rośnie popularność dzięki atrakcyjnym i futurystycznym projektom, a także świetnej równowadze między przystępną ceną a funkcjonalnością. Smartfony Xiaomi często porównywane są do iPhone’a X ze względu na swój design i funkcje, ale są też znacznie tańsze.

Oppo

Kolejna chińska marka, która zyskała popularność w ostatnich latach. Jest to jedna z najlepszych firm telefonów do robienia świetnych zdjęć i często porównywana jest do Samsunga. Jeśli szukasz chińskiego telefonu z najwyższej klasy aparatami, Oppo powinien przypaść Ci do gustu.

Vivo

To stosunkowo nowa marka na chińskim rynku telefonów, ale zrobiła kilka poważnych ruchów, aby spodobać się konsumentom. Główną cechą tych telefonów jest audio, z potężnymi głośnikami. Jeśli jesteś audiofilem, zdecydowanie musisz zwrócić uwagę na Vivo. 

Meizu

Marka, która istnieje już od dłuższego czasu. Specjalizuje się w oferowaniu przystępnych cenowo smartfonów. Modele są często porównywane do takich firm jak Xiaomi.

ZTE

Firma znana jest bardziej znana z telefonów budżetowych, oferuje fajną jakość w porównaniu do ceny.

Czy warto zamawiać chińskie telefony z Aliexpress?

Aliexpress to platforma eCommerce, na której możesz kupić chińskie produkty, takie jak smartfony, laptopy itp. Te same urządzenia są dostępne na Alibabie. Dzięki właśnie tym platformom możesz kupić smartfony za ułamek ceny, którą zapłaciłbyś w Stanach Zjednoczonych lub Europie. 

Jeśli chcesz kupić chiński telefon, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Po pierwsze, nie oczekuj, że znajdziesz najnowsze i najwspanialsze modele. Zamiast tego szukaj telefonów używanych, które mają kilka lat. Po drugie, upewnij się, że kupujesz od prawdziwego sprzedawcy. Często tanie smartfony są produkowane przez szemrane firmy. Upewnij się więc, że wybrany przez Ciebie sprzedawca ma dobrą reputację i pozytywne recenzje.

Jak złożyć komputer gamingowy do 1000 złotych?

Previous article

Jak nowoczesne technologie zmieniają nasze życie?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *