Urządzenia mobilne

Co oferują telefony do 500 złotych?

0
Różne telefony do 500 złotych ułożone na stole.

Rozwój smartfonów w ostatnich latach sprawił, że bez problemu możemy znaleźć urządzenie, które nie kosztuje więcej niż 500 złotych. Jednak telefony w takiej kwocie nie mogą konkurować z flagowcami pod względem wydajności i funkcji, ale nadrabiają to dodatkowymi funkcjonalnościami, lepszą jakością wykonania, czy też aparatem. Chcesz widzieć więcej? Czytaj dalej! 

Jak wydajne są telefony poniżej 500 zł?

Najważniejszą rzeczą w smartfonach jest wydajność podzespołów. Jest to szczególnie ważne dla osób szukających smartfona do pracy. W zależności od modelu wydajność takich urządzeń może być naprawdę słaba. Procesor to jeden z głównych parametrów. Z reguły im większa liczba rdzeni, tym lepsza wydajność procesora. Jest ona mierzona w gigahercach (GHz) i może wynosić 8, 10, 12, a nawet więcej. RAM jest również ważnym parametrem wpływającym na wydajność – wartość podawana w gigabajtach (GB).

Dla kogo przeznaczone są telefony do 500 zł?

Osoby, które nie oczekują wiele od swojego telefonu i chcą tylko przeglądać treści, czy też korzystać z mediów społecznościowych, bez problemu znajdą telefon w kwocie 500 złotych.  Takie urządzenia dobrze radzą sobie z wykonywaniem połączeń i wysyłaniem wiadomości, jednak ich wydajność jest często tak niska, że trudno je wykorzystać do czegokolwiek bardziej wymagającego. Smartfony do 500 złotych to dobry wybór na pierwszy telefon. Jeśli masz kilkaset złotych więcej do wydania, możesz już wybrać urządzenie ze średniej półki.

Jaki smartfon do 500 złotych wybrać?

Jak już wcześniej wspomniano, niska wydajność telefonów poniżej 500 złotych jest ich największym problemem. Jeśli masz taką możliwość, powinieneś skupić się na urządzeniach, które mają ją wyższą. W tym przypadku polecamy Xiaomi Redmi 6, gdzie również można wybrać model z procesorem osiągającym lepsze wyniki. Xiaomi to jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów w Polsce. Jest jednym z zaledwie dwóch telefonów, które oferują chipset Snapdragon w cenie poniżej 500 złotych. Z procesorem Snapdragon 435 i 3 GB pamięci RAM, Redmi 6 okazuje się idealnym wyborem.

Jakie są najważniejsze parametry w telefonach do 500 zł?

Wydajność procesora  jest to jednym z najważniejszych parametrów w telefonie. Polega na tym, że im mniejsza liczba gigaherców, tym gorsza wydajność. Telefon o niskiej wydajności jest powolny, zużywa więcej energii i nagrzewa się podczas użytkowania. Polecamy wybrać urządzenie z chipsetem Snapdragon, gdyż są one jednymi z najbardziej wydajnych. 

  •  Wydajność pamięci RAM – ważny parametr, który decyduje o tym, jak szybki będzie Twój telefon. Im więcej gigabajtów tym lepiej.  
  • Design – jest znaczącym czynnikiem dla większości osób, dlatego uwzględniliśmy go w naszym zestawieniu. 
  • Aparat – parametr, który ważny jest dla fanów fotografii. 
  • Czas pracy na baterii – szczególnie cenią sobie go osoby wybierające telefon do pracy.
  • System operacyjny – nowe systemy android są coraz bardziej wydajne i cały czas aktualizowane. 

W cenie do 500 zł możesz kupić telefon, jednak będzie on spełniał tylko podstawowe wymagania. Może okazać się świetnym wyborem jako pierwszy smartfon. 

Jak przyspieszyć komputer?

Previous article

Jak odnajdują się seniorzy w Internecie?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *