Komputery i konsole

Ile kosztuje komputer stacjonarny i co wpływa na jego cenę?

0
Ile kosztuje komputer stacjonarny? Na zdjęciu cały zestaw z komputerem, monitorem, klawiaturą oraz myszką.

Komputery stacjonarne są przeznaczone do użytku w domu lub w biurze. Przy tak wielu dostępnych opcjach, może być trudno wybrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb. W tym artykule zastanowimy się, co wpływa na cenę części i jak dobrać odpowiedni komputer.

Co wpływa na cenę komputerów stacjonarnych?

Cena komputera zależy od szeregu czynników, w tym od jego marki, modelu, procesora, pamięci, pamięci i innych cech. Komputery stacjonarne mogą osiągać ceny do kilkuset tysięcy złotych. Jednak sam sprzęt to nie wszystko. Trzeba też brać pod uwagę oprogramowanie i potrzebne akcesoria. Na przykład, mysz, klawiatura i monitor to podstawowe elementy, które składają się na cały komputer. Te mogą kosztować od 200 do 1000 zł, w zależności od ich jakości.

Będziesz musiał również kupić oprogramowanie dla swojego komputera. Cena zależy od rodzaju, którego aktualnie potrzebujesz. Na przykład, program do zwiększania wydajności, taki jak Microsoft Office. Może kosztować od 500 do 1000 zł, w zależności od potrzebnych funkcji. Oprogramowanie antywirusowe kosztuje od 200 do 500 zł. Wszystko to są podstawowe narzędzia potrzebne do komfortowej pracy, więc musisz brać to pod uwagę. 

Ile kosztuje komputer stacjonarny do pracy?

Komputery stacjonarne do pracy, takich jak pisanie raportów i zarządzanie arkuszami kalkulacyjnymi kosztują w granicach 2000 zł. Tak naprawdę do pracy nie potrzebujesz wymagającego sprzętu. Jeśli wykonujesz swoje zadania w dokumentacji lub używasz przeglądarki internetowej, będziesz mógł złożyć komputer w dużo niższej cenie. 

Ile kosztuje stacjonarny komputer do gier?

Zapaleni gracze będą musieli wydać znacznie więcej. Wynika to z tego, że sprzęt musi być złożony na częściach o wysokiej jakości. Nowoczesne tytuły gier mają naprawdę spore wymagania, więc jeśli lubisz eksplorować świat i wykonywać misje na nowych mapach, przygotuj się na wydatek w granicach 5000 zł. 

Ile kosztuje komputer stacjonarny z monitorem?

Komputer z dodatkowym ekranem kosztuje nieco więcej niż laptop. Monitor to urządzenie, które wyświetla informacje z komputera, więc jego posiadanie jest niezbędne. Przeciętny monitor kosztuje od 500 do 800 zł, jednak jest to średnia półka. Bardziej zaawansowane ekrany mogą sięgać nawet 6000 zł. 

Jak szerokie jest zastosowanie komputerów w przemyśle?

Previous article

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *