Ciekawostki technologiczne

Największe firmy technologiczne w historii

0
Nowoczesne biuro z jakim zwykle kojarzą się największe firmy technologiczne.

Google, Facebook, Apple i Amazon to obecnie największe firmy technologiczne na świecie. Ich łączna wartość sprzedaży wynosi miliardy dolarów. Są największymi graczami w historii. Nic dziwnego, że ich cena akcji w ciągu ostatnich lat stale rośnie. Oto spojrzenie na największe firmy technologiczne.

Google, Inc.

Firma Google, Inc. została założona w marcu, 1997 roku przez Larry’ego Page’a, Sergeya Brina i syna Sergeya Brina – Larry’ego. Od tego czasu firma rozwinęła się poprzez przejęcie ponad 100 firm, w tym Amazon.com, Inc, Google, Inc, Facebook, Inc, Apple Inc i Microsoft Corporation, oprócz swojej podstawowej działalności w zakresie wyszukiwania i mediów cyfrowych. Na dzisiejszym rynku akcje Google są prawie dwa razy bardziej wartościowe niż w momencie ich pierwszego uruchomienia. Google jest najbardziej wartościową firmą w historii głównie ze względu na swój ogromny udział w rynku, który wynosi dziś około 18%. Firma jest również jedyną w historii, która co roku zwiększa swoje zyski. W rzeczywistości, w ciągu swojej 25-letniej historii, Google zarobił ponad siedem razy więcej, niż wydał.

Facebook, Inc.

Facebook, Inc. jest najbardziej wartościową siecią społecznościową na świecie i największą platformą blogową. Ma ponad 3,2 miliarda użytkowników na całym świecie i służy jako platforma dla wielu popularnych kont w mediach społecznościowych, w tym Instagrama, Twittera i Facebooka. Na dzisiejszym rynku akcje Facebooka są prawie trzykrotnie bardziej wartościowe niż w momencie ich pierwszego uruchomienia. Facebook odnotował również szybki wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza w Azji. Jego akcje wzrosły o ponad 30% w 2017 roku, ponieważ wchłonął LinkedIn, Inc, największą ofertę akcji w historii.

Amazon.com, Inc.

Amazon.com, Inc. jest jedną z najbardziej udanych amerykańskich firm. Stała się ona nazwą domową, kiedy w 2006 roku sprzedała swoje śmieszne książki internetowe firmie Google. Teraz Amazon jest prawdopodobnie najbardziej wartościową firmą na świecie ze względu na swoją obecność w sieci i znaczącą obecność w branży ecommerce. W rzeczywistości, tylko w ostatnim roku Amazon zwiększył swoje dochody na całym świecie o około 50%. I to pomimo tego, że jej działalność jest teraz całkowicie internetowa. Firma odniosła tak duży sukces w sieci, że opracowała własny system operacyjny o nazwie Amazon Web Services, który wykorzystuje do prowadzenia działalności online. Ten system operacyjny pozwala firmie obsługiwać swoje produkty online, takie jak Fire TV, Kindle i inne urządzenia. Firma planuje również wykorzystać AI do automatyzacji niektórych z tych procesów, co dodatkowo zwiększy jej efektywność operacyjną.

Microsoft Corporation

Microsoft rozpoczął działalność jako firma programistyczna w latach 80. i urósł do rangi jednej z najbardziej udanych korporacji programistycznych wszech czasów. Firma ma swoje korzenie w grach elektronicznych i narzędziach produktywności, ale obecnie jest również przodującą firmą w branży technologicznej. Microsoft jest również jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w biznesie, ponieważ stworzył podstawy dla takich firm jak Apple, Google, Facebook czy Cisco. Przez całą swoją długą historię firma inwestowała w innowacje i badania, aby tworzyć nowe produkty i usługi, które są przydatne dzisiaj. W rzeczywistości firma ogranicza swój wzrost, inwestując dużo w przejęcia, co tylko zwiększa wartość istniejącego portfolio. W rzeczywistości, w ciągu ostatnich dwóch lat, firma dokonała w sumie trzech przejęć, ale wszystkie były o wartości mniejszej niż 100 milionów dolarów.

Yahoo!

Yahoo! Inc jest obecnie najbardziej wartościową firmą internetową na świecie dzięki swojej ogromnej obecności w świecie ecommerce. Na dzisiejszym rynku firma wyceniana jest na ponad 300 miliardów dolarów, czyli prawie pięć razy więcej niż wtedy, gdy nazywała się po prostu Yahoo! Inc. Firma stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie dzięki swoim powiązaniom z Google, Facebookiem i innymi dużymi firmami technologicznymi. W rzeczywistości Yahoo! jest najczęściej wyszukiwaną firmą w Google i najczęściej wyszukiwaną firmą w Bing. Firma przeszła również przez gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat w erze mediów społecznościowych i wzrostu komunikacji w czasie rzeczywistym.

Na czym polega szyfrowanie telefonów i jakie daje korzyści?

Previous article

Co to jest bramka GSM i jak działa?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *