Urządzenia mobilne

Na czym polega szyfrowanie telefonów i jakie daje korzyści?

0
Specjalista trzyma w ręce smartfon i przeprowadza szyfrowanie telefony. W tle laptop i okulary.

Szyfrowanie telefonu to bezpieczny kanał komunikacyjny pomiędzy aplikacjami w smartfonie a innymi aplikacjami. Chroni dane użytkownika przed wścibskimi oczami i szperaczami, uniemożliwiając hakerom dostęp do danych w telefonie. Dowiedz się więcej na jego temat w tym artykule!

Co to jest szyfrowanie telefonu?

Jak wspomnieliśmy powyżej, szyfrowanie wiadomości i innych form komunikacji danych odbywa się poprzez połączenie między aplikacjami. To połączenie jest tym, co daje szyfrowaniu moc i czego potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo swoich danych. Jeśli jedna aplikacja jest w stanie zobaczyć Twoje wiadomości, zdjęcia i dane, to inni też mogą, i to właśnie tam szyfrowanie telefonu wchodzi w grę. 

Aby sprawdzić, czy dana aplikacja może zobaczyć Twoje dane, przeczytaj funkcję logowania w tej aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swój pseudonim, lokalizację i inne informacje osobiste, wraz z żądanymi danymi, a następnie nacisnąć „sprawdź”. Informacje te zostaną zachowane jako prywatne, ale pozwolą innym aplikacjom zobaczyć Twoje wiadomości i dane, dzięki czemu Twoja prywatność i bezpieczeństwo będą zachowane.

Jak działa szyfrowanie telefonu?

Po włączeniu szyfrowania telefonu aplikacje są w stanie „odblokować” Twój telefon, ułatwiając im robienie czegokolwiek z Twoimi danymi osobowymi. Na przykład aplikacja może zobaczyć, że jesteś na spotkaniu, wysłać wiadomość tekstową lub przeczytać e-booki z telefonu. Twoja książka adresowa, kalendarz i inne ważne szczegóły są również widoczne w aplikacji, co ułatwia aplikacji zobaczyć, co robisz i uzyskać przewagę na znalezienie innych informacji o tobie.

Ustawienie szyfrowania telefonu

Aby korzystać z szyfrowania telefonu, musisz najpierw włączyć je na swoim urządzeniu. Wykonaj te kroki, aby skonfigurować telefon do rozpoznawania wiadomości, połączeń i kont danych: W aplikacji Ustawienia wybierz „Konta”. Kliknij ponownie „Konta”, aby wyświetlić przeszłe i bieżące konta. Ustaw „Szyfrowanie” na „Włączone”. Kliknij „Sign-in”, aby połączyć swoje konto z aplikacją. W aplikacji kliknij „Accounts”, aby wyświetlić swoje aktualne konta. Ustaw „Szyfrowanie” na „Wyłączone”.

Jak wyłączyć szyfrowanie telefonu?

Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo swoich danych, ważne jest, abyś włączył szyfrowanie telefonu w aplikacji telefonu. Jeśli tego nie zrobisz, hakerzy i inni nieautoryzowani użytkownicy mogą łatwo wykraść Twoje dane. Oto dwa sposoby, aby to zrobić: Przeoczony błąd: Ustawiasz swój telefon tak, aby rozpoznawał wiadomości, połączenia i konta danych, aby je „odblokować”. Jednak Twoje urządzenie nie ma pojęcia, że masz inne konta lub że masz możliwość ich otwarcia. Najlepszym sposobem, aby to naprawić, jest powrót do aplikacji Ustawienia i wybrać „Konta”. Stamtąd wybierz „Szyfrowanie”. Odznacz pola „On” i „Off”, aby wyłączyć zdolność telefonu do zobaczenia, jakie inne aplikacje są połączone z Twoim kontem.

Największe firmy technologiczne w historii

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *