Ciekawostki technologiczne

Co to jest bramka GSM i jak działa?

0
Nieduża biała bramka GSM z diodami sygnalizacyjnymi.

Bramka GSM (Global System for Microwave Telecommunication) pomaga dostarczyć sygnał telefonu komórkowego do innych urządzeń na tym samym spektrum bezprzewodowym. Służy jako repeater pomagający połączyć urządzenia, które nie są podłączone do Internetu lub są od niego zbyt oddalone. W ten sposób ludzie, którzy mają dostęp do telefonów, mają do nich dostęp, nawet jeśli ich nie widzą. Ten artykuł mówi o tym, jak działa bramka GSM, opisuje jej zalety i wady, opcje dodawania bramki GSM w domu lub firmie oraz inne sposoby, w jakie można zacząć korzystać z technologii GSM i podróżować po Internecie, używając telefonu jako modemu komórkowego.

Co to jest bramka GSM?

Bramka GSM (Global System for Mobile Telecommunication) pomaga dostarczyć sygnał telefonu komórkowego do innych urządzeń na tym samym spektrum bezprzewodowym. Służy jako repeater, aby pomóc połączyć urządzenia, które nie są podłączone do Internetu lub są zbyt daleko od niego. Istnieje pięć typów modemu GSM: Global System for Mobile Telecommunication (GSM), Integrated services for Handset (IS- finansowany), Managed services for Handset (MRH- finansowany), Private Wireless Services (PWSS) oraz Personal Area Network (PAN). Są one wykorzystywane w domach i firmach do odbioru urządzeń połączonych bezprzewodowo.

Jak działa bramka GSM?

Podstawowa idea bramy GSM polega na tym, że masz sygnał pochodzący z telefonu komórkowego, który dociera do pobliskiego modemu GSM. Modem następnie przekształca sygnał w strumień danych do transmisji w powietrzu. Sygnał GSM zawiera wiele informacji, takich jak liczba dzwonków, czas rozłączenia połączenia i rzeczywisty czas trwania rozmowy. Aby wysłać wiadomości, należy użyć odpowiedniego modemu. Modem używany do sygnału GSM jest podłączony do odbiornika, który zamienia strumień danych na sygnał analogowy o częstotliwości odpowiadającej częstotliwości sygnału pochodzącego z telefonu komórkowego. Jest to częstotliwość, na której można odebrać telefon komórkowy, a odbiornik zamienia sygnał analogowy na sygnał cyfrowy, który jest wysyłany do odpowiedniego serwera.

Zalety bramki GSM

Wraz ze wzrostem popularności smartfonów, więcej osób korzysta również z sieci GSM do obsługi telefonicznej. Stworzyło to okazję dla kafejek internetowych i innych firm do dodania usług GSM. Wraz z rosnącą popularnością tych usług, stało się bardziej atrakcyjne, aby zaoferować opcję dla klientów, którzy obecnie nie mają telefonu. Jest to idealny scenariusz dla bramy GSM. Podstawową ideą bramy GSM jest to, że masz sygnał pochodzący z telefonu komórkowego, który osiąga pobliski modem GSM. Modem następnie przekształca sygnał w strumień danych do transmisji w powietrzu.

Wady bramki GSM

Istnieje kilka wad dodania bramy GSM do domu lub firmy. Najbardziej oczywistą jest to, że będziesz musiał uważać na jakość produktów, które kupujesz. Trzeba będzie również zachować oko na dostępność części i usług. Można znaleźć przyzwoitych dostawców, ale trzeba będzie mieć oko na jakość.

Największe firmy technologiczne w historii

Previous article

Ochrona telefonu przed hakerami i wirusami – co powinieneś wiedzieć?

Next article

You may also like

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *